Overhandiging eerste exemplaar fietsroutes aan burgemeester Klaas Smid.

De gemeente Noordenveld is dit jaar Culturele Hoofdstad van de provincie Drenthe. In 2025 is al begonnen met de voorbereidingen van dit jaar door allerlei verenigingen op cultureel gebied, in de aller breedste zin, binnen de gemeente Noordenveld. De gekozen titel voor dit project is: “Voeten in het Veld”. Ook de Historische Verenigingen uit Roden, Peize en Norg hebben in 2025 besloten hieraan mee te werken. Maar dan komt het aller moeilijkste punt wat ga je doen, wij hebben besloten om fietsroutes door de voormalige gemeenten Roden, Peize en Norg te maken.

De routes zijn 28 tot 35 km lang en voert langs de mooiste plekjes binnen de dorpen. Er is bewust gekozen om géén knooppuntenroute te maken, zodat men als fietser op mooie plekken komt die via deze knooppunten niet zouden worden aangedaan.

 

Als titel voor het routeboekje is gekozen: Fietstocht Noordenveld, Markante Gebouwen en Landschappen. De routes kunnen apart gefietst worden, maar er is ook voor gezorgd dat de fietsroutes aan elkaar geknoopt, gefietst kunnen worden. Op donderdag 23 april is het eerste exemplaar van het boekje overhandigd door de voorzitter van de Historische Vereniging Roden, dhr. Ananias, aan burgemeester Klaas Smid. De boekjes zijn bij verblijfsrecreatie ondernemers in de gemeente bezorgd zodat de toeristen kennis kunnen maken met de prachtige omgeving in de gemeente Noordenveld.

Voor de inwoners van de voormalige gemeente Norg zijn er uiteraard ook routeboekjes beschikbaar. Hiervoor kan contact worden opgenomen met de voorzitter van de Historische Vereniging Norch, Bart Talens, via telf.nr. 06-10520422.

BT